Miejski Konkurs Fotograficzny  - Sleeve Face
II miejsce zajęła uczennica klasy VIIIb - Lena Cichosz
Wyróżnienie otrzymałą  Natalia Trawińska - uczennica klasy VIIIb

I miejsce w XVI Wojewódzkim Festiwalu "Kolęda Pieśnią Zgody"

Uczennica klasy IIa Hanna Kobos zdobyła I miejsce w XVI Wojewódzkim Festiwalu "Kolęda Pieśnią Zgody" w kategorii klas I-III. Serdecznie Gratulujemy!!!

Wyróżnienie w Konkursie Piosenki Patriotycznej
Uczeń klasy Va Michał Mikołajczyk zdobył wyróżnienie w kategorii klas V-VIII. Serdecznie Gratulujemy!!!

.............................................................................................................................................

Jakub Kowara z klasy 5a
zajął III miejsce w Eliminacjach Miejskich Turnieju Wiedzy Pożarniczej.
Gratulujemy!!!

listopad 2016 r.
Patrycja Głowacka z klasy 5a zajęła I miejsce i została laureatem ogólnopolskiego konkursu przedmiotowego z historii OLIMPUS.
II miejsce w swojej kategorii zajął Dorian Podlaski z klasy 6b.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

20 maja 2016 r.
Chórek szkolny pod kierownictwem p. P. Mikołajczyka zajął
II miejsce w konkursie Piosenki Religijnej ŁASKAWOŚĆ w Łasku.
Uczniowie zaprezentowali dwa utwory, z których jeden jest autorskim projektem instruktora.
Życzymy dalszych sukcesów.

KONKURS „NIE WYPALAJ TRAW, PRZECIEŻ NIE ZABIJA SIĘ SKOWRONKÓW…”
                 W dniu 19.03.2016r. odbył się konkurs „Nie wypalaj traw, przecież nie zabija się skowronków…” pod patronatem Inspektoratu Obrony Cywilnej Urzędu Miasta Piotrkowa Tryb. w Szkole Podstawowej nr 13.
Nasza drużyna składała się z uczniów klas trzecich: Magdaleny Konckiej, Wiktorii  Rajszczak i Amelii Kociołek pod opieką p. Zofii Pawlickiej, z uczniów klas piątych: Nikoli Brzezińskiej, Kacpra Kowalczyka, Doriana Podlaskiego i Sebastiana Gałka oraz z Mikołaja Janowskiego  z klasy VIc  pod opieką p. Aleksandry Pycińskiej.
                Zadaniem młodszych uczestników było wykonanie plakatu do wiersza „Skowronek”, co udało im się znakomicie – zajęli II miejsce.
                 Drużyna z klas piątych i szóstej pisała test składający się z 30 pytań. Uczniowie napisali test najlepiej ze wszystkich startujących szkół, ale sumaryczna punktacja pozwoliła zająć dopiero II miejsce.

III miejsce wyśpiewała Wanesa Święszkowska z klasy IIIb w Międzyszkolnym Festiwalu Piosenki organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 10.

I miejsce Krzysztofa Korzeniewskiego w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej z Historii "OLIMPUS"

Olimpiada dbyła się 26.11.2015 r.  Z naszej szkoły wzięło w niej udział 17 uczniów z klas piątych i szóstych. Uczniowie zostali wyłonieni na podstawie ocen uzyskiwanych w bieżących pracach klasowych z przedmiotu historia i społeczeństwo. Klasy piąte reprezentowało 10 uczniów, a szóste 7 uczniów.
            Olimpiada polegała na rozwiązywaniu testów wielokrotnego wyboru. Uczestnik za poprawnie udzieloną odpowiedź otrzymywał 1 punkt, za błędną – minus 1 punkt.
            Do olimpiady z historii przystąpiło 867 uczniów z całej Polski w kategorii klas piątych i szóstych.

Wśród lareatów konkursu (z klas szóstych) na miejscu numer 1 znalazł się uczeń ze Szkoły Podstawowej nr 8 im. E. Plater w Piotrkowie Trybunalskim – Krzysztof Korzeniewski. Został on nagrodzony grawerowanym dyplomem laureata i nagrodą książkową.
Warto dodać, że pozostali uczestnicy olimpiady z ,,Ósemki" zajęli również wysoko punktowane miejsca:
z klas piątych

Jakub Justyna – miejsce  3 – dyplom laureata, nagroda książkowa
Maciej Olszewski – miejsce 4 – dyplom laureata, nagroda książkowa
Kacper Kowalczyk – miejsce 6 – dyplom laureata
Dorian Podlaski  – miejsce 13 – dyplom laureata
Jakub Szczepaniak – miejsce 14 – dyplom laureata
Kacper Kubik – miejsce 16 – dyplom uznania
Bartłomiej Kabziński – miejsce 22 – dyplom uznania
Sebastian Gałek – miejsce 23 – dyplom uznania
Łukasz Sarleja – miejsce 28 – dyplom uznania
Patryk Jeleńczak – miejsce 39 – dyplom uznania

z klas szóstych

Magdalena Cieśliczka – miejsce  2 – dyplom laureata, nagroda książkowa
Mikołaj Janowski – miejsce  7 – dyplom laureata
Amelia Dąbrowska – miejsce  9 – dyplom laureata
Michał Kwiatkowski – miejsce  11 – dyplom laureata
Bartłomiej Pluta – miejsce  21 – dyplom uznania
Kacper Adamusiak – miejsce  23 – dyplom uznania

Uczniów do udziału w konkursie przygotowywał nauczyciel historii  Krzysztof Chmielewski.

GRATULUJEMY!!!

III miejsce w XI Wojewódzkim Festiwalu "Kolęda Pieśnią Zgody"

Uczennica klasy Ic Maja Jabłońska zdobyła III miejsce w XI Wojewódzkim Festiwalu "Kolęda Pieśnią Zgody" w kategorii klas I-III. Serdecznie Gratulujemy!!!

I miejsce w konkursie plastycznym

Uczeń klasy Ia Marcel Janakiewicz zdobył I miejsce w konkursie plastycznym organizowanym przez Referat Ochrony Środowiska w Piotrkowie Trybunalskim pt. „Przyłącz się do Piotrkowskich – jak kanalizacja sanitarna przyczynia się do ochrony przyrody?”. To konkurs ekologiczny skierowany do uczniów szkół podstawowych, który organizowany był w ramach projektu „Modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków”.

Wyróżnienie w konkursie plastycznym

Uczennica klasy IIc Aleksandra Starczyk zdobyła III miejsce w konkursie plastycznym organizowanym przez Szkołę Podstawową
nr 11 pod hasłem "Warzywa i owoce na naszym stole". Serdecznie gratulujemy!!!

Weronika Buda, uczennica klasy VIa, otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Magurskiego Parku Narodowego pt. "Magurskie wątki i zakątki".
Na wystawie pokonkursowej znalazła się także praca uczennicy klasy IVb Adrianny Herudzińskiej.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

W listopadzie i grudniu 2015 roku odbywał sie w naszym miescie konkurs "Bezpieczne miasto" przeznaczony dla dzieci ze szkół podstawowych. Również uczniowie naszej szkoły brali udział w tym konkursie. Oto nagrodzeni:

klasy I
1 miejsce - Marcel Janakiewicz