ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020 W SP NR 8

ZASADY  DOTYCZĄCE
WYDAWANIA ŚWIADECTW
w roku szkolnym 2019/2020

Po odbiór świadectwa może przyjść wyłącznie osoba zdrowa, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę. Jeżeli uczeń przebywa w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych albo sam jest objęty kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych, do czasu zakończenia kwarantanny nie może odebrać świadectwa szkolnego.

Każdy uczeń, który przyjdzie do szkoły odebrać świadectwo, powinien złożyć „Oświadczenia rodziców/opiekunów dotyczących stanu jego zdrowia” oraz „Zgodę na pomiar temperatury”.

Na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem. Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły, z wyjątkiem sal, w których wydawane są świadectwa, po zajęciu miejsc przez uczniów.

Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele mogą – jeżeli uznają to za właściwe – mieć zakryte usta i nos w trakcie pobytu w salach. Podczas wydawania świadectwa nauczyciel zachowuje co najmniej 1,5-metrowy odstęp.

Uczniowie gromadzą się 5 minut przed wyznaczoną godziną na boisku szkolnym.

W przypadku złej pogody(padajacy deszcz) uczniowie wchodzą od strony boiska do wyznaczonych sal gimnastycznych (nr 5 i nr 6) o wyznaczonych godzinach dla poszczególnych klas.

Czekając na wejście do szkoły, uczniowie zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej 1,5 m) oraz mają zakryte usta i nos. Należy unikać tworzenia się grup uczniów przed szkołą przed wejściem do szkoły i po wyjściu oraz na korytarzach szkolnych.

Uczniowie (lub ich rodzice) będą mieli możliwość odbioru świadectwa w innym niż wskazany w harmonogramie terminie,  po uprzednim zgłoszeniu tego faktu bezpośrednio wychowawcy klasy

W takim przypadku świadectwo zostanie przygotowane i przekazane do sekretariatu szkoły, skąd – w umówionym wcześniej terminie – będzie można je odebrać.

Rodzice, którzy przyprowadzą własne dzieci na zakończenie roku szkolnego, pozostają na terenie boiska szkolnego.

HARMONOGRAM ODBIORU SWIADECTW

Godzina rozpoczęcia