NASI UCZNIOWIE – STARSZYMI RATOWNIKAMI!

Grupa uczniów klas 6, 7 i 8, pod opieką p.Katarzyny Rak-Franczak, uczestniczyła  w ćwiczeniach   z pierwszej pomocy, zorganizowanej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży „Harc” w Piotrkowie Trybunalskim oraz przez OSP w Kole.
Spotkanie odbyło się 6 kwietnia 2019 roku w Bibliotece Pedagogicznej. Prowadzący sprawdzili wiedzę i umiejętności praktyczne uczniów. Następnie wyjaśnili,  kiedy i dlaczego należy rozpocząć reanimację, do czego służy defibrylator i gdzie go znaleźć. Zademonstrowano jak prawidłowo wezwać pomoc, jakich udzielić informacji dyspozytorowi.
Kolejnym etapem było udzielenie pierwszej pomocy, czyli właściwe zastosowanie ucisków, wdechy ratownicze. Każdy uczestnik mógł wykorzystać zdobyte informacje podczas ćwiczeń z użyciem fantomów osoby dorosłej, dziecka i niemowlaka.
Na koniec każdy otrzymał dyplom Starszego Ratownika i maseczkę do resuscytacji.
Bardzo dziękujemy Stowarzyszeniu „Harc” jak i strażakom z OSP w Kole za zorganizowanie tak cennych zajęć, dzięki którym uczniowie oswajają się ze świadomością konieczności niesienia pierwszej pomocy poszkodowanym, uczą się również odpowiedzialności za siebie i innych.