Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

3 marca 2019 roku delegacja naszej szkoły uczestniczyła w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej odprawionej w kościele Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny przy ul. Śląskiej. Po eucharystii poczty sztandarowe udały się w stronę ronda Żołnierzy Wyklętych.   Przy pomniku upamiętniających Żołnierzy Wyklętych przemówienie wygłosił wiceprezydent Andrzej Kacperek, a przybyłe delegacje złożyły kwiaty.
Następnym elementem niedzielnych uroczystości był Bieg Tropem Wilczym, którego dystans wynosił 1963 metry. To symboliczne nawiązanie do daty śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego - Józefa Franczaka. W biegu wzięło udział 575 osób, w tym uczniowie naszej szkoły.  Uczestnicy wystartowali         z okolic ronda w kierunku stadionu miejskiego Concordia. Tam wykonali jedno okrążenie po bieżni                    i wrócili chodnikiem wzdłuż ul. Żwirki oraz parkowymi alejkami. Po przekroczeniu linii mety otrzymali pamiątkowe medale.  Szkolne Koło Wolontariatu  i jego uczestnicy wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Dzieci i Młodzieży „Harc” pomagało i  koordynowało  nad prawidłowym przebiegiem corocznego Biegu Tropem Wilczym.