Akcja zbierania nakrętek i zużytych baterii!

unnamed9
Uwaga!!!
Akcja zbierania nakrętek!

Zakrętka to jest coś, co każdy ma w domu. W ciągu dnia spotykamy się kilkukrotnie z jakąś zakrętką, są małe, kolorowe i ludzie bardzo chętnie je zbierają.

Nasza szkoła po raz kolejny przyłącza się do akcji zbierania nakrętek na rzecz schroniska w Piotrkowie Tryb.

Zbierać można wszystkie plastikowe zakrętki. Są one odsprzedawane jako surowiec do firm recyklingowych.
Zbierając je:
- Segregujemy śmiecie, pomagamy przyrodzie
- przerabiane są na granulat, z którego następnie powstają plastykowe łopaty, doniczki, wiadra budowlane.

Zbiórka zużytych baterii!

Bateria to zmagazynowana energia chemiczna zamieniana w energię elektryczną. Zużyte baterie zawierają metale ciężkie takie jak ołów, kadm, rtęć, lit. Wymienione substancje są niebezpieczne dla środowiska, gdy trafią bezpośrednio do kosza, bądź - co gorsza - na dzikie wysypisko.

Zużyte baterie zaliczane są do odpadów niebezpiecznych, dlatego też należy je oddzielać od zwykłych śmieci poprzez segregację „u źródła”, czyli bezpośrednio po ich wykorzystaniu.

Zbieraj zużyte baterie do oddzielnych pojemników!!!

W ten sposób zadbasz o środowisko!!!

W naszej szkole uczniowie znajdą również pojemnik na zużyte baterie.